Karen Glistrup
 

Om www.snak-om-det.dk  

Denne hjemmeside samt Facebook SNAKOMDET og Nyhedsbrevet SNAKOMDET er oprindelig oprettet af forfatter, familie- og psykoterapeut mpf Karen Glistrup

I september 2014 blev Landsforeningen "Snak om det..." stiftet af en gruppe mennesker, som ligeledes drømte om at skabe åbenhed overfor børn om de tanker og følelser, der følger med, når forældre og familier rammes af en psykiske lidelse eller andre svære og smertefulde livsomstændigheder.

I januar 2018 blev der inviteret til medlemskaber, og d. 21. januar blev der afholdt stiftende generalforsamling. Karen Glistrup er nu igang med at overdrage bl.a. hjemmesiden og facebooksiden til nye hænder Landsforeningen "Snak om det...". 


Kontakt bestyrelsen for Landsforeningen 'Snak om det...': 

Formand 
Vibeke Lubanski
Rønnealle 14, 
3450 Allerød
tlf: 23466096
mail:  Vibeke@snak-om-det.dk 

Katrine Skræppenborg Frydendal, mail: Katrine@snak-om-det.dk 
Pia Jeppesen, mail: Pia@snak-om-det.dk, kasserer
Louise Krogh, mail: Louise@snak-om-det.dk,
Nadia Harpøth Adan, mail: Nadia@snak-om-det.dk 
Tanja Weiss, mail: Tanja@snak-om-det.dk 

 

Vi håber, at mange får lyst til at blive medlemmer og måske også bidrage aktivt i en af de interesse- og arbejdsgrupper, som vil blive nedsat. 

Tilmeld dig nyhedsbrevet og få tilsendt invitation til vores arrangementer. 

Tilmeld Nyhedsbrev:  Email      Følg med på facebook